Idee raseduse ajal enda vormis hoidmisest võib kõlada üsna kurnavalt, kas pole?

Täiesti arusaadav. Diivan tundub alati palju ahvatlevam, kuid on tõestatud, et kerge treening võib olla suurepärane vahend rasedusaegsete valude leevendamiseks.

Oluline on end aktiivsena hoida ja oma keha kõigi nende muutuste ajal võimalikult palju toetada. Seega on parim aega investeerida treeninguteks mõeldud rasedusaegsesse tugivöösse.

Kohe selgitame, miks...

 

Rasedusaegsed tugivööd leevendavad lihas- ja liigesevalu

Jah, see tõepoolest kõlab nagu muusika meie kõrvadele!

Treeninguteks mõeldud rasedusaegne tugivöö istub ümber Sinu vöökoha ning see kinnitatakse ümber kõhu. See toetab tugilihaseid ja vähendab kehale avalduvat üldist stressi.     

Kõhu stabiliseerimine võib samuti ennetada enneaegseid emaka kokkutõmbeid.

Naised, kes on kandnud Lola&Lykke Core Relief rasedusaegset tugivööd, on öelnud, et muuhulgas on see aidanud neil tohutult leevendada näiteks vaagnavöötme valusid, alaseljavalu, häbemeliiduse väärtalitlusest tulenevat valu ja SI-liigese valusid.

Lisaks on tugivööl ka külma-/kuumakott, mida on võimalik lisamugavuse tagamiseks sisestada alaseljal olevasse taskusse. Enam kui 80 viie-tärni tagasisidega võib öelda, et see on ilmselt üks parimaid jooksmiseks ja treeninguteks mõeldud rasedusaegseid tugivöösid.

Mairead on öelnud: „Olen seda pühendunult kandnud alates 17. nädalast, kui see mõnus vaagnapiirkonna valu äkitselt tagasi tuli. Kui olen unustanud vööd kanda, siis ma päriselt märkan järgmisel päeval erinevust oma liikuvuses. Vöö on võimaldanud mul olla aktiivne ja koos poistega ringi seigelda. Ma pole küll päris mägironimas käinud, aga mõtlen selle all pigem seda, et olen suutnud sammu pidada ja jätkata meie tavapäraste igapäevaste seiklustega. Koos regulaarse füsioga on see täielik õnnistus olnud!"

Lauren on öelnud: „Olen proovinud oma uut LolaLykke rasedakõhu tugivööd pikematel jalutuskäikudel ja see on imeline! Sellega on kaasas geeliga täidetud kott, mida saab kasutada seljavalu leevendamiseks nii külma kui ka soojana. See on üks nendest asjadest, mida soovin, et oleksin avastanud juba varem oma esimese rasedusega!"

 

Treeninguteks mõeldud rasedusaegsed tugivööd vähendavad treeningute ajal tekkivat ebamugavustunnet

Kõhu kasvades suureneb koormus vaagnale ja alaseljale. Jooksmine on kogu keha hõlmav treening ning sellel on suur mõju Sinu kehale, eriti juhul, kui jooksed kõvemal pinnasel (nt kõnniteedel).

Rasedusaegse tugivööga kõhu toetamine aitab treeningutele kaasa, kuna see toetab emakat ja aitab seeläbi leevendada liikumisel tekkivat ebamugavustunnet.

Ashleigh on öelnud: „Ostsin selle, et saaksin jätkata mägirattasõiduga ja kasutada edasi oma Turbo Trainer treeningratast. Tunnen sellega suurt erinevust - tunnen end kõhu alt ja ümber selja toetatuna.

 

Rasedusaegsed tugivööd soodustavad õiget rühti

Puhkeasendis kipume tihti toolil lösutama või küürutama. Samuti võime algajate treenijatena võtta sisse vale asendi või olla halva kehaasetusega.

Jooksmise või treeningute ajal rasedusaegset tugivööd kasutades saab Sinu keha vihjeid kehaasetuse parandamise ja õige rühi taastamise kohta. Rasedatele mõeldud kõhuvöödel, nagu näiteks Lola&Lykke rasedusaegsel tugivööl, on erinevalt lihtsamatest kõhuvöödest kahekihiline disain, mis on palju tõhusam kehahoiaku parandamisel ja rasedusaegsete valude leevendamisel. Sa tänad ennast selle eest nii raseduse ajal kui ka sünnitusjärgselt, kuna see kiirendab ka sünnitusest taastumist.

Johanna on öelnud: „Füsioterapeudi poolt heaks kiidetud! Hakkasin seda rasedatele mõeldud vööd kandma oma kolmanda trimestri alguses ja olen nii õnnelik, et seda tegin. Olen peaaegu terve oma 8-tunnise tööpäeva vältel jalgadel ning see vöö on andnud mulle vajalikku tuge. Olen füsioterapeut ja soovitaksin seda ka teistele lapseootel naistele."

Relaksiin hormoon, mida keha raseduse ajal toodab, võib nõrgendada lihaseid ja seetõttu on lapseootel naistel suurem oht treeningute ajal endale vigastusi tekitada. Rasedatel naistel kipub olema tahapoole kallutatud seljaga kehahoiak, et tasakaalustada eespool kantavat lisaraskust! Toetades oma tugilihaseid rasedusaegse tugivööga, lood endale parimad tingimused ja võimalused ka raseduse vältel treeningutega jätkamiseks.

Raseduse vältel treeningutega jätkamisel on mitmeid kasutegureid ja tänu meie asjatundlikule disainile muudavad rasedusaegsed tugivööd selle palju lihtsamaks!

Enne mis tahes uute treeningutega alustamist või enne rasedusaegse tugivöö kasutamist treeningute ajal peaksid kindlasti konsulteerima oma arstiga, et teha kindlaks, kas Sul on vastunäidustusi tekitavaid tervislikke põhjusi.