Isadepäev on kohe-kohe käes! Oleme mitmeid kordi rääkinud, et Nosiboo ninaaspiraatori loojateks on kaks vinget isa, aga kas teadsite, et ka Kidsmedi üks loojatest on üks väga vinge isa? Kidsmed on pisike pere ettevõte, mille taga seisavad Sander ja Mariliis. Isadepäeva puhul oleks vahva tutvustada teile Kidsmedi isa, Sandrit.

Sander on 29-aastane ja ta on pärit Eesti sildade- ja veinipealinnast Põltsamaalt, kus ta käis nii lasteaias kui ka koolis ning seal leidis ta ka tee spordini. “Mulle meeldib sport, eriti on mu südame võitnud võitluskunstid. Algkoolis hakkasin tegelema maadlusega, millega sai tegeletud gümnaasiumi lõpuni. Olen mitmekordne Eesti meister maadluses ja sumos ning Euroopa meistrivõistlustel saanud sumomaadluses 3. koha, MM-il 7. koha. 5–6 aastat tagasi jõudsin ma aga hoopis taipoksi juurde ja seda harrastan ma tänaseni,” ütleb sportlase südamega Sander ise.


Spordi kõrval on mees alati hinnanud head haridust. Sandril on taskus nimelt TTÜ rahvusvahelise majanduse ning ärikorralduse bakalaureuse kraad ning sai astutud ka sama eriala magistriõppesse. Siis aga tuli n-ö elu vahele ja viimane kursus jäi lõpetamata, sest laps, pereelu, töö ja ettevõtlus võttis kogu ta aja.


Vahva fakt on ka see, et Sander ja tema elukaaslane Mariliis tutvusid juba gümnaasiumis ja nad olid vaid 16-aastased, kui kokku kolisid. Nüüdseks on koos oldud juba 13 aastat, mille jooksul on nad saanud kaks imevahvat poega, loonud ettevõtteid, reisinud, ehitanud ühise kodu – isegi taipoks on neil ühine hobi. Milline dream team!

Sander ise ütleb, et tema perekond on väga kokkuhoidev. “Meid on kokku neli – mina, mu elukaaslane, 7-aastane poeg Robin ja alles paarikuune Fredi. Me proovime teha palju asju ühiselt koos ning leida üksteisele pidevalt aega. Me arvestame üksteisega ja vaatame, et kõigil oleks alati hea. Perekond on minu jaoks kõige tähtsam!”

Elukaaslane Mariliis Sandrist kui isast: "Sander on suurepärane isa. Igati ISA tiitlit väärt.  Ta on isa, kes soovib saada osa kõigist laste esimestest kogemustest. Olgu selleks, siis esimene hambaarsti, juuksuri või kino külastus. Kõiges on ta alati kohal.   Võtab mõlema lapse jaoks aega – õhtuti loeb suuremale unejuttu ja väiksemat vannitab. Iga päev kallistab poisse, pakub neile lähedust ja turvatunnet. Usun, et poisid suuremaks saades mõistavad kuivõrd hoitud ja armastatud nad isa poolt on olnud. Ja, mis minu jaoks on kõige olulisem – ta on isa, kes on alati oma laste jaoks PÄRISELT olemas."

Küsisin Sandrilt, et milline on tema arvates üks hea isa. “Ma arvan, et hea isa on see, kes leiab laste jaoks aega. See on kindlasti nr 1. Lisaks hea isa õpetab, suunab lapsi ja on kasvamisel nende kõrval. Valmis igal hetkel olema abiks ja toetama. Samas kindlasti oluline ka lasta mingil määral neil ise kasvada ja teha vigu, millest õppida. Olles ise isa, on minu eesmärgiks, et mu lapsed oleksid õnnelikud ning et nad kasvaksid inimesteks, kes suudavad ise elus hakkama saada. Soovin, et nad saaksid tegeleda asjadega, mis neile meeldivad. Proovin olla nende jaoks alati olemas – nii nõu kui jõuga.”Ma usun, et selliste arusaamade ja eesmärkidega isa käe all kasvada on igal lapsel lausa rõõm.

On vähe isasid, kes oma lastest ja perest üldse nii suure õhina ja armastusega räägivad kui Sander. “Fredi, kes liitus meie perega alles augustis, on väikene rõõmupall. Hetkel kahekuuselt ta veel väga palju rohkem ei tee kui magab, sööb, vajab mähkmete vahetust ning korraks naeratab ja kordab seda kõike uuesti päevast päeva. Robin, kes on seitsmene, on väga arukas ja tark laps väga suure empaatiavõimega. Robinil on väga tugev iseloom ja välja kujunenud omad arvamused, mille eest ta julgeb juba nii noorena seista. Robiniga me maadleme ja mürame tihti. Samuti on õhtune unejutt pigem minu ülesanne.”

Kidsmed on juba päris arvestatav Eesti ettevõte, kelle eesmärgiks on olla toeks lapsevanematele, kui nende lapsed on haigestunud, pakkudes kõrge kvaliteediga meditsiiniseadmeid tervele Baltikumile. Alles viimase aasta jooksul on tootevalikusse lisandunud muid tooteid nagu rinnapumbad ning tervisetooted.

Räägi pisut, kuidas sai Kidsmed üldse alguse.

“Robin oli oma esimesel eluaastal väga palju haige ning et olemist natuke leevendada, otsisime seadet, millega väikelapsel nina puhastada. Alguses kasutasime kummist pumpasid, millega oli võimatu ninast sekreeti kätte saada. Läbi juhuse sattusime Nosiboo peale ja see meeldis meile koheselt. Tean omast käest, kui hirmutav on lapsevanema jaoks aeg, kui laps on haige. See aeg kuulub kindlasti ka minu elu raskemate perioodide hulka. Sellest ajast peale oleme Kidsmedi vaikselt arendanud ning kindlasti on Nosiboo jõudnud väga paljudele lapsevanematele appi.

Minu puhul on ettevõtlus elustiil ja kui seda võtta selliselt, siis ei ole ettevõtja raske olla. Kindlasti ei ole tegemist 8-17 tööga, ettevõtja oled 24/7. Ettevõtluse ja isa rolli saab väga hästi ühildada. Näiteks käib Robin meil vahel tööl kaasas ja aitab asju ära teha mängulisel moel. Nii mõnigi pakendil olev tootekleebis on just Robini kleebitud.”

Kuna sinul tundub see ettevõtjast issi amet sobivat ja hästi välja tulevat, siis ehk on sul ka teistele samas olukorras olevatele papsidele mõni hea soovitus?

“Väga raske on ühte head soovitust anda, mis sobiks kõikidele isadele. Eks selle kuldse kesktee leidmine ongi raske. Üks asi kindlasti on prioriteetide seadmine. Selleks oleme peres kehtestanud reegli, et arvuti jätame kontorisse ning õhtul kodus tööd ei tee. Tööd võib teha lõputult, aga lapsed kasvavad kiirelt ja nende kasvamise juures ei saa pärast tagantjärele enam olla. Muidugi, kui on tarvis, tuleb ka kodus tööd teha, aga nt pärast seda, kui unejutud loetud ja lapsed magama pandud!”

Nii see siis selles peres käib. Sander saab suurepäraselt hakkama nii isa- kui ka ettevõtja rolliga. Temast on paljudel pereisadel põhjust eeskuju võtta ja sihikindlalt edasi liikudes täituvad aegade jooksul kindlasti tema eesmärgid nii isa kui ka ettevõtjana.

Robin 7a: “Issi on hea ja lahke! Mulle meedib issiga koos ujuda, meisterdada Legodest. Issi meenutab mulle natuke lõvi – ta on kiire!

Robin 7a: “Issi on hea ja lahke! Mulle meedib issiga koos ujuda, meisterdada Legodest. Issi meenutab mulle natuke lõvi – ta on kiire!