Beebi nohu

Nohu ehk limaskesta põletik on talvehooajal lastel ja väikelastel tavapäraseks saatjaks. Vastsündinu nohu võib kergesti segamini ajada tavalise ninatursega, mille võivad tekitada beebi kitsad ninakäigud, kuiv toaõhk, kliimaseadme kasutus või ema hormoonid. Viirusliku nohu tunneb ära esimesel päeval punetavate ninasõõrmete ja vesise eritise järgi. Teisel-kolmandal päeval on eritis muutunud kollakas-roheliseks.

Täiskasvanu viiruslik nohu on iseparanev haigus, mis tavaliselt möödub ühe-kahe nädala jooksul. Beebi nohu on aga väga vaevav haigus, sest nende limaskest on kohevam ja põletiku ajal tekkiv turse palju suurem. Kitsamate ninakäikude ja lisandunud eritise tõttu, ei ole imikul suurt võimalust läbi nina enam hingata. Kannatavad olulised igapäevategevused näiteks nagu söömine ja magamine.

 

Kui beebil nina kinni…

Beebil nohu ravimine on keeruline protsess, sest ta ei oska ise nuusata. Beebi kinnise nina ravimine juba varajases algstaadiumis on väga oluline, et ennetada eritise valgumist hingamisteedesse ja köha teket. Lapsevanema suureks abiliseks haiguseperioodil on ninaaspiraator, mis lihtsustab beebi nohu ravimist. Imiku nohu ravimine ninaaspiraatoriga on kõige tõhusam moodus lapse enesetunde parandamiseks ja nohu leevendamiseks. Kvaliteetse ninaaspiraatori pehme otsik ei vigasta imiku limaskesta ning aspiraator suudab lima kätte saada ka sügavamalt, seejuures otsikut sügavale lükkamata.

Imiku nina puhastamine

Nina puhastamiseks hoia imik enda süles. Pane ta näiteks seljaga enda kõhu vasta. Aseta pehme otsik lapsele ninasõõrmesse, suunaga õrnalt silma välisnurga poole. Niiviisi tuleb lima kõige paremini ninast välja. Pane masin tööle ja vali sobiv kiirus. Kui lima on lahti, siis piisab väiksemast võimsusest. Paksema lima korral on mõistlik kõigepealt lasta ninna natukene füsioloogilist lahust, seejärel keerata võimsust juurde ning puhastada. Piisab, vaid paarist sekundist ja kogu lima on käes! Hoia ninaaspiraatori otsikut käes nii, et voolik oleks suunaga alla. Samuti ei tohi vedelik sattuda voolikusse!

Otsikust peaks olema väga hästi näha kui palju lima korraga on kätte saadud. Puhastamiseks võta otsik lahti, pese leige veega ja lase kuivada.

Ära kunagi ninaaspiraatori seisma panemiseks tõmba juhet seinast välja ! Peata aparaat peal olevale nupule vajutades ning seejärel võta välja vooluvõrgust.

 

Miks kasutada beebi/vastsündinu nohu raviks Nosiboo aspiraatorit?

Nosiboo ninaaspiraatorid on valminud koostöös mitmete spetsialistidega.

Aspiraatori otsik on korduvkasutatav – peale igat kasutuskorda tuleb otsik jooksva veel all puhastada.

Toote teeb omapäraseks ka see, et ülekasutamise ennetamiseks lülitub seade pärast 1,5-2 minutilist kasutamist välja. Pärast seadme väljalülitumist saab seda taaskäivitada mitu korda sõltuvalt kasutamisvõimsusest ja töös olevast ajast. Seejärel on seade kasutusvalmis uuesti 50 minuti pärast. Selline süsteem kaitseb selle eest, et toodet liiga pikalt ei kasutataks.

Pea meeles ! Ninaaspiraatori eripäraks on see, et kui aparaat liiga kaua järjest töötab, siis lülitub see välja. Ära muretse, seade pole katki! Selline süsteem on loodud ohutuse pärast. Kui seade ennast automaatselt välja lülitab on võimalik seda uuesti tööle panna. Kui taaskord on ninaaspiraator liiga pikalt töös, siis lülitab ennast uuesti välja. Nüüd nupule vajutades aparaat ei reageeri. Kõik on korras ! Nosiboo ninaaspiraator on uuesti töövalmis ca 60 minuti pärast.

Esmapilgul võib tunduda tootehind küll väga kallis, kuid sisuliselt on tegemist ühekordse väljaminekuga. Nosibool ei tule otsikut pärast igat kasutamiskorda vahetada, vaid piisab sellest kui vee all ilusti ära pesta. Lisaks on toode kordades efektiivsem kui samalaadsed. Teeb töö kiiresti ja korrektselt! On lapsed rõõmsad ja ka vanemad! Nosiboo sobib suurepärastelt ka väikelapse nohu raviks.