Kui kauaoodatud beebi on näinud ilmavalgust, soovitakse seda kindlasti eriliselt tähistada. Peale vanemate on see oluline sündmus ka lähedastele — vastsündinu tädidele, onudele, vanaisale, vanaemale aga ka lapsevanemate sõpradele. Et ka lähedased saaksid kõik vastsündinut uudistada, on tavaks korraldada katsikupidu.

Kuna uuel ilmakodanikul võtab aega, et harjuda uue ümbruskonnaga, siis on katsikuid tavaliselt soovitatav korraldada 1-2 kuud peale lapse sündi.

Katsikutele võiks kutsuda kõik oma lähedased inimesed, kes soovivad imikut uudistama tulla, kuid kindlasti tuleks meeles pidada, et väikese ja hapra vastsündinu auks oleks mõistlik korraldada vaiksem koosistumine. Kindlasti tuleks igal osalejal veenduda, et ta on täiesti terve, sest beebid on väga õrna immuunsusega ning keegi ju ei tahaks olla vastutav beebi haigestumise eest. Kätepesu peaks olema igale külalisele KOHUSTUSLIK ja hea oleks peale seda veel ka käsi desinfitseerida.

Kindlasti ei tohiks oodata vastselt emmelt võõrustamist, keetmist-küpsetamist, vaid hoopis pakkuda talle oma abi ning oma kohv-kook kaasa võtta. Külastusaeg ei tohiks olla pikk, pool tundi kuni poolteist tundi, et mitte värske pere rütmi segi lüüa.

Kõiges tuleb esikohale seada ikka vastne ilmakodanik. Kui lapsel on uneaeg, siis ei aeta teda külaliste tulekuks ega neile näitamiseks üles. Musitamine huultele, mida mõned inimesed kipuvad tegema, on aga absoluutselt täiesti välistatud - nii võib edasi kanduda näiteks herpesviirus, mis on beebile eluohtlik. Külaliste ekskursioone magava beebi juurde magamistuppa ei peaks samuti tegema.  Mõelge nii, et kas meile endale meeldiks, kui magamistuppa saabuks ekskursioon sulle võõraid inimesi sel ajal, kui magad. Ei tohi anda last teistele väntsutada - beebi peab kõigepealt harjuma oma vanematega.

Katsikute puhul on kombeks värskele ilmakodanikule tuua kingitusi. See tõttu leiavad külalised end tihti küsimuse ees, mida siis kinkida. On olukordi, kus värsked lapsevanemad on ette andnud nimekirja erinevate soovidega aga kui nad seda teha ei ole jõudnud, soovitame teil vaadata meie e-poodi www.kidsmed.ee, kus on mitmeid erinevaid tooteid, mida igal lapsevanemal vaja oleks ja ehk ise veel osta ei ole jõudnud.

PS! Enne kindlasti võiks lapsevanematega konsulteerida, et vältida olukorda, kus neil on valitud asi juba olemas.

Kidsmedi e-poest sobib katsikukingituseks ideaalselt mõni elektriline ninaaspiraator beebile (139€ /159€). Kõik Nosiboo seadmed on sobilikud kasutamiseks juba alates sünnist, sest ka beebi ei ole nohupisikute eest kahjuks kaitstud, seega on Nosiboo ninaaspiraator justkui turvatunde kinkimine emmele-issile, sest esimene beebi nohu võib ka nende jaoks olla päris hirmutav.

Iga imetav ema oleks kindlasti õnnelik Lola&Lykke nutika rinnapumba üle (149€)! Juhtmevaba, puutetundliku ekraaniga ja vaikne rinnapump annab beebimajandusega harjuvale emale vajadusel mõne hingetõmbe hetke. Samuti saab ka värske isa pumbatud piimaga lapse toitmisel emale toeks olla ning lapsega sel viisil sidet luua. Rinnapump aitab ka stimuleerida rinnapiima teket, millega võib emal esialgu raskusi olla. Rinnapump on sageli toode, mida enne lapse sündi ei raatsita valmis osta, kuna arvatakse, et imetamise läheb lihtsalt või ei mõelda nii palju ette, et ühel hetkel võib olla vajadus last kellegi teise hoolde mõneks ajaks jätta. Seega on rinnapump 100% hea valik!

Kontaktivaba infrapuna termomeeter Termoplus (79€) on suurepärane valik tervele noorele perele. Beebide kraadimine esimestel elukuudel on esmastele vanematele hirmuäratav. Rektaalselt kraadiklaasi kasutada õrna beebiga ei ole lihtne. Kasutades aga meie Termoplusi, piisab 1 sekundist lapse oimukohal ja tulemus on juba käes. Lisaks saab sellega mõõta beebi jaoks vannivee või piimapudeli temperatuuri või kui soovi, ka toatemperatuuri. Multifunktsionaalne kontaktivaba termomeeter on kindlasti hea kingitus igaks sündmuseks, eriti tänapäeva maailmas!

Lisaks nendele suurematele kingitustele, on meil pakkuda ka pisut soodsamaid ja pisemaid kingitusi nagu näiteks:

-Nosiboo Bag beebitarvete kott (29.90€). Kotti saab kinnitada nii vankri sangale kui üle õla kanda või käes hoida. Täpselt ideaalse suurusega mahutamaks esmasvajaliku nii lapsele kui lapsevanemale.

-Kui neil peaks juba olemas olema meie Lola & Lykke rinnapump, siis miks mitte kinkida sellele rinnapiima säilituskotte. On olemas kotte koos adapteriga (16€), mille abil saab kinnitada säilituskoti pumba või lutipudeli luti külge. Seega saab pumbata piima otse kotti ja hiljem ka sellest kotist last toita. Geniaalne, eks?! Samuti on ka saadaval ilma adapterita kotid (12€). Pakis lausa 30 kotti.

-Nosiboo ECO manuaalne ninaaspiraator (13.90€). Ideaalne kombineerida Nosiboo Bagiga. Manuaalne ninaaspiraator töötab lapsevanema imemisjõul ja on 100% taaskasutatav, sest kõik selle osad on pestavad kraani all. Sellele ei tule kunagi juurde ostagi ühtegi filtrit ega muud varuosa. Aspiraator on pisike ja kerge, seega mahub kasvõi taskusse.

Kokkuvõttes, tulge vaadake meie e-poodi ja te leiate kindlasti mõne praktilise ja suurepärase kingituse katsikuks või mõneks muuks sündmuseks. Kui mõne toote hinnaklass jääb pisut kõrgeks teie planeeritud eelarvele, siis alati on võimalus ühendada jõud ja teha ühine kingitus teistega koos. Ei ole ju oluline kinkide arv, vaid nende vajalikkus ja kvaliteet.