Kui sa pole veel kindel, kas peaksid raseduse ajal üldse trenni tegema, lase meil sind veenda. Muidugi võis kunagi olla arusaam, et rasedad naised ei tohiks raseduse ajal teha muud kui lamada, lõdvestuda ja rase olla, kuid need ajad ja arvamused on muutunud. Tegelikult soovitab ajakiri American Medical Association tungivalt raseduse ajal treenida, olenemata sellest, kas tegite seda enne raseduse algust või mitte. Miks? No muu hulgas…

 

Tunned end paremini

Muidugi, see võib tunduda liiga hea, et tõsi olla, kuid treenimine muudab enesetunnet paremaks, eriti nii emotsionaalselt ja füüsiliselt muutlikul ajal nagu rasedus. Vabanevad endorfiinid parandavad teie tuju, teil on rohkem energiat ja tunnete vähem stressi. Lisaks on teil väiksem tõenäosus ärevuse ja depressiooni tekkeks ning saate isegi öösel paremini magada.

 

See on su lapse tervisele kasulik

Jah, arvasite ära: raseduse ajal treenimine on üks parimaid asju, mida saate teha, et julgustada oma last tervislikult arenema. Täpsemalt tõstab see võimalus normaalse ja tervisliku kehakaaluga sündimiseks, mis omakorda aitab areneda terveks lapseks ja täiskasvanuks.

 

Lihtsustab rasedust

Regulaarne treenimine raseduse ajal hoiab ära ka halva enesetunde. Raseduse ajal treenimine võib vähendada raseduse tüsistuste, nagu preeklampsia ja rasedusest tingitud hüpertensioon, riski. Samuti vähendab see selja- ja vaagnavalu ning hoiab ära uriinipidamatuse ja kõhukinnisuse või aitab neid kontrolli all hoida. Lisaks parandab see teie vereringet, kehahoiakut ja aitab vältida liigset kaalutõusu.

 

Võib muuta sünnituse lihtsamaks

Kui olete oma sünnituse pärast närvis – olgem ausad, kes ei oleks? - võite olla õnnelik kuuldes, et saate raseduse ajal trenni tehes enda olukorra lihtsamaks teha. See mitte ainult ei valmista teid ette füüsiliselt, vaid aitab ka vältida tüsistusi ja võimaldab teil hiljem kiiremini taastuda. Raseduse ajal treenimine vähendab teadaolevalt ka keisri või episiotoomia vajaduse tõenäosust.

 

Oled emaduseks paremini ette valmistatud

Olenemata sellest, kas teete raseduse ajal trenni ning kasvatate lihaseid ja vastupidavust või mitte, peate emaks saades olema tugev. Treening võib aidata valmistuda emadusega kaasnevateks füüsilisteks nõudmisteks, näiteks terve päeva raske lapse kandmiseks (nad ei pea palju kaaluma!).

 

Kui see kõik kõlab nagu midagi, mida soovite, oleksite selle saavutamiseks kindlasti nõus tegema midagi nii lihtsat kui kakskümmend kuni kolmkümmend minutit päevas trenni, eks?

 

Harjutusi rasedatele

 

Kõike seda arvesse võttes uurime, mida peaksite või saate raseduse ajal treenimiseks teha. Esiteks alustame üldiste juhistega.

 

- Püüdke raseduse ajal mitte teha uusi tugeva mõjuga või intensiivse harjutusi. Kui aga tegite neid juba varem, võite jätkata kuni teise trimestri alguseni.

 

- Süvalihaste ja vaagnapõhja tugevdamisele keskendumine aitab raseduse, sünnituse ja taastumise hõlbustamisel tohutult kaasa, seega ärge unustage neid harjutusi kaasata!

 

- Ärge unustage alati enne treeningut soojendust teha ja pärast treeningut venitada, et lõdvestada liigesed ja sidemed ning valmistuda treeninguks korralikult.

 

- Tea, et isegi näiliselt väikesed asjad – nagu kõndimine, majapidamistööd ja trepist kõndimine – loetakse treeninguks.

 

- Mõned parimad harjutused rasedatele hõlmavad selliseid tegevusi nagu varajase raseduse jooga, ujumine, jalgrattasõit, sörkimine, spetsiaalsed raseduse treeningtunnid, vesiaeroobika ja vastupidavustreening (jõutreening).

 

- Heaks juhiseks on püüda teha iga nädal vähemalt 150 minutit mõõduka intensiivsusega aeroobset tegevust.

 

- Füsioterapeudid ja spetsialistid soovitavad tungivalt rasedusaegse tugivöö kasutamist harjutuste ajal täiendava stabiilsuse ja tasakaalu tagamiseks