Pea kõik vanemad on seisnud silmitsi probleemiga, kus pisikesel lapsel on nohu aga nuusata ta veel ei oska. Mis veel hullem, ta ilmselt pigem tõmbab sekreeti sisse poole, kui puhub välja. Sageli läheb mitu aastat, enne kui laps efektiivselt nuuskama õpib. Aga mida seni teha?

Esimese asjana pöördub kindlasti enamik lapsevanemaid apteeki. Sealt pakutakse lisaks hanerasvale ja füsioloogilisele lahusele paari varianti manuaalse aspiraatori näol ehk siis maakeeli öeldud “tatiimurit”, mille ühe otsa paneb vanem endale suhu ja teise lapsele ninna ning kui vanem läbi vooliku imeb, peaks see sekreeti imuri kogujasse tõmbama. Selliste aspiraatoritega võib tekkida paar probleemi.

 

1. Paljud lapsevanemad ei suuda sellega imeda, kuna endal tekib vastumeelsus ning hirm, et ehk jõuab sekreet ikkagi kuidagi nende suhu.

2. Enamasti lapsed ei ole aspireerides väga koostöövalmid ning teevad selle protseduuri tunduvalt keerukamaks vanemale, kui asi väärt on. Seega tuleb sul hoida last fikseeritult, üht ostikut tema ninas ja teist enda suus … juba tundub kätest puudust tulevat!

3. Apteegis saadavatele aspiraatoritele tuleb teil osta juurde ka lisafiltreid, mis on suhtleliselt kallid ning mitte-loodussõbralik toodang.

Jah, kui su lapsel ongi nohu vaid mõned päevad aastas, siis ajab see muidugi asja ära aga paljudel nii hästi ei lähe. Enamasti külastab nohu lapsi lausa kuni  10x aastas, eriti lasteaialapsi ning kestus on ka sageli pikk. Nohu võib olla äärmiselt frustreeriv aeg tervele perele. Lapsed hingavad läbi nina ning nohu korral on neil hingamine raskendatud. See omakorda toob kaasa lapse halva enesetunde ja nutmise. Lapse söömine ning joomine on häiritud, samuti magamine.  Oluline on lima lapse ninast eemaldada.  Kui lima ummistab ninas kanalit, kus peaks õhk läbi käima, siis loob see soodsa tingimuse bakterite kasvuks ja kõrvapõletiku tekkeks. Tuleb tuttav ette? Mis siis oleks see kõige mugavam ja valutum lahendus nii lapsele kui vanemale?

 

Saage tuttavaks! Need kaks imearmsat tegelast on Nosiboo elektrilised ninaaspiraatorid –

Nosiboo Go ja Nosiboo Pro.

 

Nosiboo on saanud alguse kahe insenerist pereisa ja arstide koostööst ning võitnud mitmeid nimekaid auhindu Saksamaal, Inglismaal ja USAs. Üheks märkimisväärseimaks auhinnaks võib lugeda USAs võidetud PTPA auhinda.  PTPA näol on tegemist Põhja- Ameerika suurima vabatahtlike vanemate testimise ühinguga. Vanemad testivad erinevaid tooteid ning annavad sellele omapoolse hinnangu, mis tähendab, et tegemist on kõige adekvaatsema tagasisidega toodetele. Nosiboo valiti kõige usaldusväärsemaks tooteks!

 

Nosiboo Pro eeliseks on imemisvõimsuse reguleerimise võimalus. Lahtisema ja väiksema nohu korral saab kasutada madalamat võimsust ning suurema nohu korral võimsust suurendada. Nosiboo Go erinevus Proga on, et saad seda kasutada kusiganes- seade töötab taaslaetava aku pealt. Go võimsus on stabiiline ning võrdeline Pro maksimumiga. Ära muretse, ka kõige tugevam võimsus on sobililik isegi vastsündinule.

 

Nohus laps on tihtipeale pahur, sest tunneb ennast kehvasti. Nina puhastamisel tuleb kindlasti jääda rahulikuks, et laps ei tunnetaks vanema ärevust ja pinget. Lapse jaoks on protseduur niigi ebameeldiv ning hea oleks talle eelnevalt aparaati ja protseduuri rahulikult tutvustada, olla mänguline. Ära karda, see ei ole lapsele valus, vaid neile enamasti ei meeldi kui neid kinni hoitakse ning protsetitakse just selle vastu.

Ja, mis on veel väga oluline. Külmetunud ja nohune laps tahab lähedust! Paku talle seda nii palju kui võimalik. Ole ta kõrval, silita teda, näita oma hoolt ja armastust, sest kus on veel rahulikum uinuda kui mitte on kalli ema või isa kaisus.

 

 

Blogija Triinu Liis : “Ninaimurite “Apple” -beebi nohuga võitlemine läks 10 korda kergemaks! Ma olin ausalt öeldes nii vaimustuses, et võtsin selle viimane kord sõbrannade juurde kaasa, kellel sama vanad lapsed on, et demo teha. Ja ei, ma ei saa selle eest raha, kui toodet ostetakse. Ma lihtsalt olin amazed“

Tuntud treener ja bikiinifintessi tegija Egle Eller-Nabi: „Meie poja jaoks oli see nagu mänguasi tänu oma nunnule välimusele. Esimesest korrast alates võttis Nosiboo omaks muidugi pigem mänguasjana. Aga siiski see aitas kaasa, et protestita nina puhtaks saada.“