MIKS ÕIGE LEHTRI SUURUSE VALIMINE ON TÄHTIS?

Vahel ütlevad emad, et neil pump ei toimi või teeb haiget ning seetõttu jääb rinnapump kasutamata. Väga suurel osal kordades on aga asi hoopis vale suurusega lehtris. Lehter mängib väga tähtsat rolli mugavas, edukas ja valutus pumpamises. Pumpamine võib iseenesest juba olla piisavalt raske, kuid sobimatu lehtri kasutamine võib mõjutada pumbatava piima kogust. Tuleks meeles pidada, et lehtri suurus võib pumpamise ja imetamise ajal muutuda, seega on hea aeg -ajalt kontrollida, kas kasutate endiselt õiget suurust. Või võite avastada, et teie rinnad vajavad erineva suurusega lehtreid - see on ka normaalne, sest meie rinnad ei ole kaksikud. Pidage meeles, et pumpamine ei tohiks kunagi haiget teha!

 

KUIDAS MÕÕTA?

- Õige lehtri valimise lähtekohaks on nibude läbimõõdu põhjal optimaalse suuruse määramine.

-Kui teie nibu läbimõõt on alla 17 mm, on teile soovitatava lehtri  suurus 21 mm.

-Kui teie nibu läbimõõt on alla 20 mm, on teile soovitatava lehtri  suurus 24 mm.

-Kui teie nibu läbimõõt on alla 25 mm, on teile soovitatava lehtri  suurus 27 mm (saadaval hiljem sel suvel). Vaata pilti!

 

LEIA ÕIGE SUURUS

Kuna teie rinnakilbi suurus sõltub ka rinnakoest ja naha elastsusest, on oluline veenduda, et valisite õige suuruse. Kontrollimiseks toimige järgmiselt.

- Kasutage oma pumbaga kaasasolevaid 24 mm lehtreid (või suurust, mis on valitud pärast nibude mõõtmist), tsentreerige oma nibu ja hoidke lehtrit õrnalt vastu rinda. (Märkus: kui vajutate lehtri liiga tugevalt vastu rindu, võib see piimakanalid ummistada.)

- Reguleerige rinnapumba vaakumit stimuleerimise teel, kuni veidi ebamugava vaakumini ja seejärel ühe pügala võrra allapoole.

- Kui teie lehter sobib õigesti, on teie nibu lehtri tunneli keskel ja liigub pumpamise ajal vabalt.

 

MILLAL MUUTA SUURUST?

Kilbi suurust tasub muuta, kui teil on järgmisi probleeme:

- Teie nibu hõõrub vastu lehtri tunneli külgi ebamugavustundeni.

- Näete, et lehtri tunnelisse tõmmatakse liigselt ka areoola ala.

- Teil on pumpamise ajal ja/või pärast seda nibu punane või selle ümbrus punetav

- Teie nibud või areoola muutuvad pumpamise ajal ja/või pärast seda valgeks.